WIADOMOŚCI

Konkurs Plastyczny "Jestem bezpieczny na drodze" rozstrzygnięty

Data publikacji 09.01.2019

Dzisiaj (09.01.2019) o godz. 11.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy przy ul. Iławskiej został rozstrzygnięty XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jestem bezpieczny na drodze". 20 Małych artystów, którzy pokazali, jak widzą swoje bezpieczeństwo na drodze zostało uhonorowanych upominkami.

Nagrody i upominki wyróżnionym uczniom wręczył fundator nagród Wicestarosta Bydgoski Pan Zbigniew Łuczak wraz z  Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy podinsp. Waldemarem Pinkoś.

Komisja konkursowa oceniając nadesłane prace wyłoniła zwycięzców. Są nimi:

  • I miejsce: Julia Sobczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie,
  • II miejsce: Oliwia Gwizdała - Skalska ze Szkoły Podstawowej w Buszkowie,
  • III miejsce: Paweł Zawadka ze Szkoły Podstawowej w Osielsku.

Policjanci podczas spotkania powiedzieli kilka słów na temat bezpieczeństwa na drodze oraz przygotowali dla dzieci niespodziankę, którą było spotkanie z psem policyjnym i jego opiekunem asp. szt. Michałem Stachura. Przewodnik psa służbowego wraz z swoim czworonożnym partnerem "Bajem" opowiedział i zaprezentował gościom jak pracuje pies policyjny. Dzieciaki dowiedziały się jak (oczywiście według wskazówek bezpiecznego kontaktu z psem) można się z nim poznać oraz jakie pozycje bezpieczne należy przyjąć podczas kontaktu z agresywnym psem.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu "Jestem bezpieczny na drodze".

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski