WIADOMOŚCI

Golubsko-dobrzyńscy dzielnicowi spotkali się z Seniorami w Nowogrodzie

W Dziennym Domu Opieki w Nowogrodzie, pow. golubsko-dobrzyński, dzielnicowi spotkali się z Seniorami. Głównym celem spotkania było podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych poprzez kształtowanie w nich właściwych postaw w kontaktach z nieznajomymi, którzy mogą mieć przestępcze zamiary oraz podnoszenia ich świadomości jako uczestników w ruchu drogowym.

Wczoraj (9.01.19) z pensjonariuszami Dziennego Domu Opieki w Nowogrodzie spotkali się asp. szt. Tomasz Stefański i mł. asp. Dariusz Krzemiński. Funkcjonariusze opowiedzieli o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni emeryci. Policjanci mówili o obowiązku używania odblasków poza terenem zabudowanym oraz o wpływie tych elementów na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Dzielnicowi przestrzegali słuchaczy przed oszustami podającymi się za wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej oraz apelowali o rozwagę podczas zawierania umów z przedstawicielami firm na pokazach oraz w domu. Podczas spotkania mundurowi i Seniorzy wymienili się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z oszustami. Policjanci odpowiadali na pytania uczestników spotkania, które nasuwały się podczas dyskusji.

Na zakończenie dzielnicowi przekazali Seniorom plakaty i broszury informacyjne pn. "Seniorze nie daj się oszukać”.

Tego typu spotkania policjantów z Seniorami mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych poprzez kształtowanie w nich właściwych postaw w kontaktach z nieznajomymi, którzy mogą mieć przestępcze zamiary oraz podnoszenie świadomości słuchaczy jako użytkowników drogi.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska