WIADOMOŚCI

Policjanci z Białych Błot wspólnie z młodzieżą przygotowali niespodziankę dla seniorów

Data publikacji 11.01.2019

W Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przyłękach z inicjatywy dzielnicowej sierż. Magdaleny Zeman z Komisariatu Policji w Białych Błotach i pedagog Szkoły Podstawowej w Przyłękach Marii Dybiony z udziałem dzielnicowego st. sierż. Krzysztofa Bratz odbył się „Dzień babci i dziadka”. Policjanci realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” zorganizowali wspólnie z uczniami i ich opiekunem Marleny Rosin przedstawienie teatralne pt. ”Babciu, dziadku nie daj się oszukać”.

Przedstawienie pod tytułem ”Babciu, dziadku nie daj się oszukać” było realizowane w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny senior” oraz z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka. Przedstawienie opowiadało o codzienności życia osób starszych, ich radościach, ale również o rozterkach i dramatach. Przedstawienie niosło ze sobą wiele cennych życiowych rad, uczyło i przypominało o prawidłowych zachowaniach w czasie niebezpieczeństwa. Zakończyło się morałem. Takie przedstawienie w gminie Białe Błota policja wspólnie ze szkołą zorganizowała po raz pierwszy.

W przedstawieniu zostały pokazane metody oszustw seniorów „na wnuczka” i „na policjanta”. Po przedstawieniu sierż. Magdalena Zeman przedstawiła również inne metody oszustw tj. „na szklankę wody”, „na urzędników i pracowników różnych instytucji”, „na akwizytora”, „na perfumy”. Dzielnicowa przypomniała również zasady prawidłowego zachowania się, gdy do naszych drzwi puka nieznajoma nam osoba.

Na przedstawienie teatralne przybyło około 90 seniorów oraz zaproszeni goście.

Po przedstawieniu rozstrzygnięto konkurs na wykonanie ulotki profilaktycznej dotyczącej bezpieczeństwa seniorów pt. ”Babciu, dziadku nie daj się oszukać”. Ulotki te mają za zadanie przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa zachowania seniorów, aby nie zostali oszukani. Wykonane ulotki zostały powielone i przekazane przybyłym seniorom.

Na zakończenie z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Białych Błotach podkom. Maciej Nowak wręczył upominki wszystkim młodym aktorom i autorom ulotek profilaktycznych. Podziękował również dyrektorce szkoły pani Alicji Włodarczak za zaangażowanie w zorganizowaniu przedstawienia teatralnego, a uczniowie wspólnie zaśpiewali swoim babciom i dziadkom „Sto lat”.

Autor: sierż. Magdalena Zeman KP Białe Błota
Publikacja: kom. Przemysław Słomski