Próbował oszukać policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Próbował oszukać policjantów

Data publikacji 11.01.2019

44-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu. Podczas kontroli drogowej mężczyzna próbował przekonać policjantów, że posiada uprawnienia tylko nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy. Co okazało się nieprawdą.

Wczoraj (10.01.19) o godzinie 12:15 na ulicy Cieślewicza w Strzelnie, pow. mogileński, patrol prewencji zatrzymał do kontroli peugeota partnera. Kierujący autem 44–letni mieszkaniec powiatu słupeckiego nie okazał prawa jazdy. Mężczyzna próbował przekonać mundurowych, że posiada uprawnienia do kierowania tylko w tej chwili nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy.    
 
Policjanci zweryfikowali wersję kierowcy w elektronicznych bazach danych. Okazało się wtedy, że faktycznie posiada uprawnienia, ale tylko do kierowania ciągnikiem rolniczym, natomiast na pojazdy samochodowe obowiązuje go sądowy zakaz kierowania ważny do grudnia 2022 roku.

44–latek stanie wkrótce przed sądem, gdzie odpowie za złamanie postanowień sądu. Grozi mu kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Autor: asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska