WIADOMOŚCI

Mroteccy dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie na spotkaniach sołeckich

Data publikacji 11.01.2019

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach dokonywanych na szkodę osób starszych oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali na zebraniach sołeckich z mieszkańcami dzielnicowi z Mroczy, asp. Szymon Kujawa i asp. szt. Piotr Majewski.

Dzielnicowi systematycznie uczestniczą w zebraniach sołeckich w swoich rejonach służbowych i rozmawiają z mieszkańcami o ich problemach, ale też prowadzą pogadanki profilaktyczne o różnej tematyce. W ostatnich dniach dzielnicowi z Komisariatu Policji w Mroczy, pow. nakielski, asp. Szymon Kujawa oraz asp. szt. Piotr Majewski spotkali się z mieszkańcami w swoich rejonach służbowych. Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w tym obowiązku posiadania przez pieszych odblasków, podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz zasadach poruszania się pieszych po jezdni.

Dzielnicowi przestrzegali także przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od osób starszych metodą „na wnuczka”, informując w jaki sposób działają oszuści. Nie zabrakło również informacji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i omówienia zgłoszeń, które za pośrednictwem tego narzędzia wpływają do policji.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska