Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 14.01.2019

W sobotę od 6:00 na drogach województwa kujawsko-pomorskiego prowadzona była akcja „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem działań było eliminowanie z dróg zarówno nietrzeźwych kierujących, jak i tych będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania miały również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

W całodobowej akcji „Alkohol i Narkotyki”, która rozpoczęła się w sobotę (12.01.19) o 6.00 łącznie wzięło udział 287 policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili 8 911 badań trzeźwości kierujących oraz 41 osób sprawdzili pod kątem zawartości w organizmie środków działających podobnie do alkoholu.

Niestety, znaleźli się tacy, którzy pili alkohol, a następnie postanowili kierować pojazdami. Policjanci wyeliminowali z dróg 13 takich nieodpowiedzialnych kierujących. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili także 1 osobę poszukiwaną.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem! Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub pieszy zatacza się na jezdnię poinformujmy o tym Policję. Nie bądźmy obojętni, reagujmy w każdej tego typu sytuacji.

Alkohol i narkotyki nie idą w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!

 

"Alkohol i Narkotyki" na golubsko-dobrzyńskich drogach

"Alkohol i Narkotyki" na nakielskich drogach

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska