Amatorka cudzej własności odpowie przed sądem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Amatorka cudzej własności odpowie przed sądem

Data publikacji 14.01.2019

Wykorzystała okazję i przywłaszczyła sobie zgubiony na ulicy portfel. Jednak nie cieszyła się nim zbyt długo, gdyż została namierzona i zatrzymana przez policjantów z Kowalewa Pomorskiego, pow. golubsko-dobrzyński. Teraz 29-letnia mieszkanka gminy za przywłaszczenie cudzej rzeczy odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (11.01.19), w godzinach rannych, do Posterunku Policji w Kowalewie Pomorskim, pow. golubsko-dobrzyński zgłosił się zrozpaczony 68-letni mieszkaniec pow. wąbrzeskiego, informując policjantów o tym, że chwilę wcześniej, gdy wychodził z jednego ze sklepów z prasą, najprawdopodobniej zgubił swój portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 2 600. Zaalarmowani policjanci natychmiast udali się w miejsce wskazane przez pokrzywdzonego. Będąc tam mundurowi nie znaleźli portfela, jednak ustalili świadka zdarzenia. Mieszkanka miasta oświadczyła, że widziała, jak chwilę wcześniej, młoda kobieta podniosła portfel leżący na deptaku i odeszła zabierając go ze sobą.

Policjanci w trakcie patrolowania miasta, w jednym ze sklepów, zauważyli robiącą zakupy kobietę, która odpowiadała rysopisowi. Na początku 29-letnia mieszkanka gminy Kowalewo Pomorskie zaprzeczała, jakoby znalazła portfel. Jednak po chwili zwróciła go policjantom oświadczając, że "znalezione to przecież nie kradzione”.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów po upływie niespełna godziny od zgłoszenia portfel z całą zawartością wrócił do właściciela, a sprawczyni przywłaszczenia jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzuty.

Teraz amatorka cudzej własności za swoje czyny odpowie przed sądem. 29-latce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska