Dzielnicowi zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowi zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza

Data publikacji 14.01.2019

Mogileńscy dzielnicowi zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do garażu. Zaskoczony 43-latek nie zdążył nawet spakować łupu. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (13.01.19) około 13:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie otrzymał informację o próbie włamania do budynków znajdujących się na terenie prywatnej posesji w pobliskiej miejscowości Świerkówiec. Pod wskazany adres natychmiast skierowany został patrol dzielnicowych.

Policjanci na miejscu sprawdzili zabudowania pod kątem ewentualnych uszkodzeń. W jednym z garaży ujawnili wyrwany skobel z kłódką. Kiedy dzielnicowi weszli do środka, zastali tam znanego im osobiście 43–letniego mieszkańca Mogilna, który układał na posadzce różnego rodzaju przewody elektryczne, metalowe przedmioty oraz elektronarzędzia. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych. Nietrzeźwy sprawca (1,1 promila alkoholu w organizmie) został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (14.01.19) 43–latek usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska