Grudziądzcy policjanci przejęli prawie 160 g marihuany - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Grudziądzcy policjanci przejęli prawie 160 g marihuany

Blisko 160 g marihuany zabezpieczyli kryminalni z Grudziądza podczas przeszukania jednego z mieszkań przy ul. Chełmińskiej. Do sprawy zatrzymano 21-letniego mężczyznę. Podejrzany usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (8.02.19) w godzinach porannych do jednego z mieszkań przy ul. Chełmińskiej w Grudziądzku weszli tamtejsi kryminalni. Funkcjonariusze mieli bowiem informacje, że w mieszkaniu mogą znajdować się środki odurzające. Podejrzenia okazały się trafione. Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli torbę, w której znajdowało się 145 woreczków z suszem roślinnym. Jak się później okazało, była to marihuana o łącznej wadze prawie 160 g. Do sprawy został zatrzymany 21-letni grudziądzanin. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia, doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zastosował wobec młodego mężczyzny środki zapobiegawcze. 21-latek będzie musiał dwa razy w tygodniu odwiedzać grudziądzkich policjantów, musi wpłacić poręcznie majątkowe i nie może opuszczać kraju. Za to przestępstwo narkotykowe podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska