Kolejne narkotyki zabezpieczone przez bydgoskich kryminalnych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kolejne narkotyki zabezpieczone przez bydgoskich kryminalnych

Data publikacji 12.02.2019

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z policjantami z Białych Błot zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę, kokainę, metaamfetaminę oraz tabletki ekstazy. Teraz mieszkaniec powiatu bydgoskiego odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z wydziału narkotykowego. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego może posiadać zakazane środki psychoaktywne lub psychotropowe. Policjanci wytypowali podejrzewanego i namierzyli jego miejsce zamieszkania.

Wczoraj (11.02.2019) funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Białych Błot przystąpili do realizacji i pojechali pod ustalony adres. Po południu zauważyli typowaną przez nich osobę. Mężczyzna wychodził z domu.

Wówczas kryminalni przystąpili do działania i wylegitymowali go. Razem z 28-latkiem weszli do jego miejsca zamieszkania. Tam po przeszukaniu pomieszczeń i posesji zabezpieczyli marihuanę, kokainę, metaamfetaminę, 59 sztuk tabletek ekstazy, dwie wagi elektroniczne oraz blisko 10 000 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Białych Błot. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 28-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski