Sprawca rozboju trafił do aresztu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sprawca rozboju trafił do aresztu

Data publikacji 13.02.2019

Aleksandrowscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna zagroził pokrzywdzonemu siekierą i zabrał mu okulary. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów zatrzymano sprawcę tego przestępstwa. Decyzją sądu został on aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (10.02.19) około południa, na ulicy Ogrodowej w Aleksandrowie. Dyżurny tamtejszej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że chwilę wcześniej jakiś mężczyzna zagroził 65-latkowi siekierą i uderzył go w twarz. Następnie zabrał pokrzywdzonemu okulary wartości 600 złotych i uciekł.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol policji. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania opisanego napastnika. W krótkim czasie podejrzewany o napaść został zatrzymany. 46-latek był kompletnie pijany, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (12.02.19) usłyszał zarzuty rozboju. Mężczyzna jest znany stróżom prawa, gdyż był w przeszłości notowany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją Sądu Rejonowego został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Autor: mł .asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska