Seniorze nie daj się oszukać - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Seniorze nie daj się oszukać

Jak nie stać się ofiarą oszustów radzili seniorom policjanci i strażnicy miejscy podczas spotkania, które odbyło się w klubie seniora przy ul. Kulerskiego w Grudziądzu. Mundurowi opowiedzieli jak działają oszuści i jakich zachowań trzeba się wystrzegać. Uczestnicy spotkania otrzymali drobne prezenty, ulotki informacyjne oraz koperty życia.

W klubie seniora przy ul. Kulerskiego w Grudziądzu z seniorami spotkali się miejscowi policjanci i strażnicy miejscy. Tematem przewodnim spotkania były oszustwa i metody działania sprawców. Mundurowi opowiedzieli w jaki sposób mogą działać oszuści i jak w takim przypadku się zachować. Były też przestrogi czego należy się wystrzegać.

Przestępcy wymyślają szereg nowych sposobów, żeby tylko osiągnąć swój cel. Obecnie to nie tylko wyłudzenia metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Oszuści nadal jednak kontaktują się z potencjalną ofiarą telefonicznie. W każdej takiej sytuacji musimy być bardzo ostrożni. Podejrzenie zawsze powinien wzbudzać fakt, gdy padnie prośba o pieniądze, czy też zachowanie rozmowy w tajemnicy. 

Spotkanie zakończyło się wręczeniem uczestnikom drobnych upominków, ulotek informacyjnych i bardzo ważnych kopert życia.

Koperta życia zawiera specjalnie przygotowany formularz do wypełnienia. To zbiór bardzo istotnych informacji na temat między innymi przebytych i aktualnych chorób, przyjmowanych lekarstw, czy np. alergii. Wiadomości te mogą okazać bezcenne, w sytuacji, gdy będziemy potrzebować pomocy, a nie  będzie miał kto przekazać ich ratownikom. Foliową kopertę wkładamy do lodówki, a na drzwiach umieszczamy magnetyczny kartonik z informacją, że tam się znajduje. Należy pamiętać, że umieszczone dane muszą być aktualizowane. Druki są dostępne w Urzędzie Miejskim w Wydziale Spraw Społecznych. 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak