Tragiczny wypadek na A1 - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Tragiczny wypadek na A1

Data publikacji 13.02.2019

Dzisiaj tuż po północy na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Kopanino, doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pięciu aut. W wyniku zdarzenia na miejscu zginął podróżujący jednym z nich 28-latek. Usuwanie skutków zdarzenia trwało do wczesnych godzin rannych.

Dzisiaj (13.02.19) tuż po północy na autostradzie A1 (148 km), w kierunku na Gdańsk, na wysokości miejscowości Kopanino doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem pięciu aut. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca opla astry, jadący w przeciwnym kierunku (pod prąd) doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym dostawczym iveco, który po zderzeniu zjechał na pas awaryjny. Jadący za nim TIR, również zatrzymał się na pasie awaryjnym. Po chwili nadjechało osobowe audi, którego kierowca chcąc uniknąć zderzenia zjechał na krawężnik i uszkodził pojazd. Na tę kolizję najechało dostawcze renault master, które uderzyło w opla astrę, audi, a następnie wjechał w naczepę ciężarowego dafa. Na miejscu zginął pasażer (28l.) renault. Pozostali dwaj mężczyźni trafili do szpitala.

Tuż po zdarzeniu kierowca opla astry oddalił się z miejsca wypadku. W tej chwili szukają go policjanci. Apelujemy również do wszystkich świadków lub osób, które mogą pomóc w tej sprawie, aby zgłaszały się osobiście lub telefonicznie do Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17 lub pod numerem telefonu 56 641 26 07 lub 56 641 26 14, bądź dzwoniąc na numer 112.

Na miejscu, do wczesnych godzin rannych pracowali policjanci z wydziałów ruchu drogowego toruńskiej i włocławskiej komendy, śledczy z  KMP w Toruniu, Komisariatu Policji Toruń Śródmieście i przewodnicy psów służbowych. Około 7:00 został uwolniony jeden z pasów, a po godzinie była już całkowicie przejezdna.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska