Odpowie za zniszczenie tablic wystawowych na szubińskim rynku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Odpowie za zniszczenie tablic wystawowych na szubińskim rynku

Data publikacji 13.02.2019

Wysoka grzywna oraz zadośćuczynienie na rzecz muzeum to konsekwencje jakie poniesie 25-letni mieszkaniec Szubina za to, że zniszczył tablice wystawowe mające zdobić szubiński rynek. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty.

Tablice wystawowe, mające zdobić szubiński rynek, co jakiś czas są niszczone przez wandali. Przypadki te zgłaszane są miejscowej policji. Jedno z nich wpłynęło w listopadzie ubiegłego roku. Nieznany wtedy sprawca połamał trzy tablice. Wartość szkody szubińskie muzeum wyceniło na kwotę 450 złotych. Nad ustaleniem wandala pracowali policjanci z miejscowego zespołu ds. wykroczeń.

Mundurowi zebrali materiał dowodowy, ustalili i przesłuchali świadków oraz zapoznali się z nagraniem z miejskiego monitoringu. Wykonane czynności doprowadziły do ustalenia sprawcy zniszczenia. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec miasta.

Wczoraj (12.02.19) obwiniony usłyszał zarzut zniszczenia mienia, a wniosek o jego ukaranie zostanie skierowany do sądu. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, a także obowiązek zapłaty zadośćuczynienia na rzecz muzeum.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska