Bądź bezpieczny na drodze - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Bądź bezpieczny na drodze

Data publikacji 13.03.2019

To nazwa programu organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Torunia i Komendę Miejską Policji w Toruniu. Jego celem jest edukowanie mieszkańców Torunia w zakresie świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W miniony poniedziałek Wojciech Pasieczny , który jest m.in. biegły sądowy do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych przeprowadził dwa spotkania edukacyjne z młodzieżą toruńskich liceów. Wzięło w nich udział blisko 600 uczniów.

W miniony poniedziałek tj. 11.03.2019 roku rozpoczęto realizację programu organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Torunia (UMT) i Komendę Miejską Policji w Toruniu (KMP) pod nazwą „Bądź bezpieczny na drodze”. Celem programu jest edukowanie mieszkańców Torunia w zakresie świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pierwsza grupa, która została objęta programem to młodzież szkół średnich. Do młodych uczestników ruchu drogowego skierowany został cykl spotkań edukacyjnych, które prowadzone są przez biegłego sądowego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych Pana Wojciecha Pasiecznego. Prelegent jest Wiceprezesem Fundacji Zapobiegania Wpadkom Drogowym i niekwestionowanym ekspertem w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, co gwarantuje naszej młodzieży czerpanie tej niezbędnej wiedzy od specjalisty.
 
Tego samego dnia Pan Wojciech Pasieczny przeprowadził dwa spotkania edukacyjne, w których uczestniczyła młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Toruniu oraz uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu. Wzięło w nich udział blisko 600 uczniów.
 
Spotkaniom przyglądali się organizatorzy zarówno z ramienia UM, jak i KMP. Młodzież przysłuchiwała się prelekcji z zainteresowaniem i angażowała się aktywnie w przebieg spotkania wchodząc w interakcje z prelegentem. Uczniowie pozostałych szkół średnich w Toruniu będą mieli okazję w najbliższym czasie uczestniczyć w kolejnych spotkaniach.
 
Program „Bądź bezpieczny na drodze” to nie tylko spotkania organizowane dla młodzieży w wieku licealnym. KMP wraz z Magistratem planuje dotrzeć z programem do możliwie najszerszej grupy mieszkańców, w tym najmłodszych. W planach są konkursy, akcje edukacyjne promujące używanie elementów odblaskowych na drogach i wiele innych przedsięwzięć, które pomogą zrozumieć wszystkim (bez względu na wiek) uczestnikom toruńskiego ruchu drogowego, że każdy z nas jest jego elementem i, że od każdego uczestnika ruchu zależy to, czy jest na drodze bezpiecznie. 
 
 
Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...