Szereg zarzutów dla 25-letniego recydywisty z Kcyni - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Szereg zarzutów dla 25-letniego recydywisty z Kcyni

Data publikacji 21.03.2019

Akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu recydywiście skierowali wczoraj do prokuratury nakielscy policjanci. Podejrzany usłyszał 25 zarzutów za kradzież z włamaniem na konto bankowe i dwa za kradzież. Wszystkie przestępstwa 25-latek popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego też grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Policjanci z Nakła i Kcyni prowadzili równolegle dwie sprawy o przestępstwa, do których doszło w ostatnich miesiącach na terenie Kcyni, pow. nakielski. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło w grudniu ubiegłego roku i dotyczyło kradzieży gotówki z zaparkowanego na posesji auta. Z zawiadomienia pokrzywdzonego wynikało, że sprawca z otwartego pojazdu ukradł 550 złotych. 

W przypadku kolejnego zgłoszenia, które policjanci otrzymali w styczniu sprawca z zaparkowanego w centrum miasta samochodu ukradł portfel z dokumentami oraz kartą bankomatową. Jak się szybko okazało, złodziej nie poprzestał na kradzieży. Wiedząc, że może płacić zbliżeniowo dokonał aż 25 tego typu transakcji. 

Policjanci szybko powiązali te dwie sprawy i wytypowali podejrzanego. 25-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Kcyni. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli skradziony przez niego portfel i dokumenty, a także kartę bankomatową. 

Ostatecznie podejrzany usłyszał aż 25 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe, zarzut kradzieży gotówki oraz portfela z zawartością. Ponieważ mieszkaniec Kcyni popełnił przestępstwo w warunkach tzw.: recydywy, czyli powrotu do przestępstwa musi liczyć się z wyższą karą. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd.

Recydywiście grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj (20.03.19) akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu policjanci skierowali do prokuratury. 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska