Działania "Bezpieczna Dzielnica" w powiecie aleksandrowskim - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Działania "Bezpieczna Dzielnica" w powiecie aleksandrowskim

Dzielnicowi z Aleksandrowa, wspólnie ze strażnikami Straży Gminnej, przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna dzielnica”. Funkcjonariuszy można było zobaczyć w miejscach, które mieszkańcy zgłaszają poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako niebezpieczne i uciążliwe. Policjanci dbali również o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w pierwszym dniu wiosny.

Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu aleksandrowskiego to główny cel policjantów. Całe wczorajsze popołudnie wraz z funkcjonariuszami Straży Gminnej przeciwdziałali wykroczeniom i przestępstwom. W trakcie działań mundurowi sprawdzali okolice sklepów i parków, gdzie najczęściej dochodzi do spożywania alkoholu czy głośnego zachowania. Funkcjonariusze kontrolowali również kierujących pojazdami pod kątem przestrzegania przepisów drogowych.

Policjanci nie zapomnieli o młodzieży, która wczoraj świętowała pierwszy dzień wiosny. Mundurowi prowadzili z nimi rozmowy o bezpieczeństwie i wręczali elementy odblaskowe.

Niestety, w trakcie wczorajszych działań nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali ich aż 8. Wbrew sądowemu zakazowi jechało 2 kierujących.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska