WIADOMOŚCI

Policjanci i strażacy spotkali się z seniorami, aby przypomnieć im o bezpieczeństwie

Data publikacji 22.03.2019

Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „na policjanta” lub podczas pokazów? Jak być bezpiecznym w domu? Jak nie dopuścić do zaczadzenia czy pożaru? O tym m.in. rozmawiali policjanci i strażacy z seniorami, którzy licznie przybyli na spotkanie w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Wczoraj (21.03.19) w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu odbyło się spotkanie funkcjonariuszy policji oraz straży pożarnej z seniorami. Na początku dzielnicowy omówił zasady działania przestępców, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na wnuczka czy policjanta”. Słuchacze dowiedzieli się jak uniknąć tego typu problemów, jak się zachować oraz co zrobić, żeby być bezpiecznym. Funkcjonariusz przypominał również o zagrożeniach, jakie czyhają na uczestników „bezpłatnych pokazów” różnego rodzaju sprzętów. Przestrzegał przed podpisywaniem niekorzystnych umów kredytowych związanych z ich kupnem. 

Przedstawiciel straży pożarnej zaprezentował, jak ważnym elementem jest wyposażenie mieszkania w czujnik czadu oraz dymu. Podczas okresu grzewczego strażacy mają zdecydowanie więcej zgłoszeń dotyczących palących się przewodów kominowych, co w następstwie skutkuje pożarem domu. Czujniki oraz stałe przeglądy wentylacji mieszkaniowej pozwolą nam czuć się bezpiecznie. 

Kolejnym ważnym tematem poruszonym podczas wykładu było wypalanie traw. W okresie wiosennym takie sytuacje występują bardzo często i niejednokrotnie są powodem poważnych pożarów. Dlatego funkcjonariusz przestrzegał słuchaczy przed takim niebezpieczeństwem.

Przy okazji spotkania policjantki przekazały seniorom broszury z informacjami na temat bezpieczeństwa.

 

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska