Wiosenne „Bezpieczne przejście” w Świeciu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wiosenne „Bezpieczne przejście” w Świeciu

Data publikacji 22.03.2019

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny policjanci ze Świecia bacznie obserwowali zachowania kierujących na przejściach dla pieszych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 8. Tym kierowcom, którzy wykazali się kulturą jazdy, umożliwiając pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni, mundurowi wręczali dyplomy wzorowego kierowcy oraz drobne upominki.

Wczoraj (21.03.19) na al. Jana Pawła II w Świeciu policjanci i strażnicy miejscy, wspólnie z pedagogiem oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 2, po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczne przejście”. Przedsięwzięcie odbyło się przy współudziale Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Świeciu. Podczas akcji policjanci promowali kierujących, którzy przestrzegali przepisy ruchu drogowego, a przy tym wykazali się kulturą jazdy, umożliwiając pieszym bezpieczne przejście na drugą stronę jezdni.

Pieszy to niechroniony uczestnik ruchu drogowego, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów mówiących o zachowaniu wobec nich. Ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestniczących w ruchu drogowym.

Niektórzy kierowcy, po zatrzymaniu przez policjanta, nie kryli zdziwienia i zdenerwowania. Po chwili jednak pojawiał się serdeczny uśmiech, gdy policjanci i strażnicy miejscy wręczali dyplomy oraz drobne upominki przypominające o bezpieczeństwie na drodze, dziękując za wzorową postawę. Grupa młodzieży natomiast z okazji pierwszego dnia wiosny wyróżniła tulipanami tych, którzy na to zasługiwali.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska