WIADOMOŚCI

Przez oznakowane przejście dla pieszych pędził ponad 100 km/h – już nie ma prawa jazdy

Data publikacji 22.03.2019

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” wyeliminowali z ruchu skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę forda, który pędził 107 km/h po ul. Hallera w Grudziądzu. 21-letni mężczyzna przez 3 miesiące nie będzie mógł siadać za kierownicą, bo mundurowi odebrali mu prawo jazdy. Konsekwencją wykroczenia była także wysoka grzywa i 10 punktów karnych.

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki”, analizując stan bezpieczeństwa na podległym terenie, wytypowali miejsca najbardziej zagrożone dla pieszych. To przede wszystkim oznaczone przejścia w ciągu głównych szlaków komunikacyjnych w mieście. Funkcjonariusze, którzy szczególną troską objęli bezpieczeństwo pieszych coraz częściej się tam pojawiają.

Na ul. Hallera w Grudziądzu, w rejonie skrzyżowania z ul. Narutowicza, usytuowane są dwa przejścia, na których często dochodzi do potrąceń. Właśnie ten rejon patrolowali ostatnio policjanci nieoznakowanym bmw. W pewnym momencie zauważyli zbyt szybko jadącego forda. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość jazdy tego auta. Policyjny videorejestrator wskazał, że samochód pędził 107 km/h. Zbyt szybką jazdę natychmiast przerwali mundurowi, którzy zatrzymali samochód do kontroli. 

Okazało się, że pojazdem kierował młody - 21-letni grudziądzanin, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i otrzymał 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, gdyż przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h miało miejsce w obszarze zabudowanym. Informacja o popełnionym przewinieniu trafi teraz do właściwego starosty, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące. 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...