„Dzień Wiosny” z włocławskimi policjantami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Dzień Wiosny” z włocławskimi policjantami

Data publikacji 22.03.2019

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, aby uatrakcyjnić dzieciom ten czas włocławscy policjanci zaprosili ich do komendy. Była to dobra okazja do przybliżenia policyjnej służby uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Włocławka i Szkoły Podstawowej z Cyprianki.

Podczas wizyty uczniów we włocławskiej komendzie profilaktycy z tamtejszej prewencji pokazali im służbę mundurowych od tzw. kuchni. Pierwszym etapem wycieczki było spotkanie z policjantami wydziału patrolowo-interwencyjnego i ich czworonożnymi towarzyszami służby. Następnie każdy z odwiedzających komendę mógł zasiąść za kierownicą policyjnych radiowozów i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Nie mogło także zabraknąć walizki technika kryminalistyki, za pomocą której mundurowi pokazali dzieciom w jaki sposób zdejmowane są linie papilarne z różnych przedmiotów.     

Wczorajsze spotkanie to nie tylko informacje o naszej służbie, ale również dobra okazja do porozmawiania z dziećmi o bezpieczeństwie. Profilaktycy omówili z uczniami bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a w szczególności zasady poruszania się rowerem. Wskazali też na ważną funkcję elementów odblaskowych.  

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...