W trosce o bezpieczeństwo pieszych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 22.03.2019

„Bądź bezpieczny na drodze” to nazwa programu organizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Torunia i Komendę Miejską Policji w Toruniu. Celem jest edukowanie mieszkańców w zakresie świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Podczas spotkań swoją wiedzą dzieli się wybitny specjalista w dziedzinie wypadków drogowych - Pan Wojciech Pasieczny, który jest m.in. biegłym sądowym. W mijającym tygodniu odwiedził kilka toruńskich szkół.

W tym tygodniu Urząd Miasta Torunia i Komenda Miejska Policji w Toruniu kontynuowały realizację programu „Bądź bezpieczny na drodze”. Celem działań jest edukowanie mieszkańców Torunia w zakresie świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pierwsza grupa, która została objęta programem, to uczniowie szkół średnich. Do młodych uczestników ruchu drogowego skierowany został cykl spotkań edukacyjnych, które prowadzone są przez biegłego sądowego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych Pana Wojciecha Pasiecznego. Prelegent jest Wiceprezesem Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym i niekwestionowanym ekspertem w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, co gwarantuje młodzieży zdobycie fachowej wiedzy. 

W tym tygodniu Pan Wojciech Pasieczny odwiedził uczniów z: Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Gastronomiczno–Hotelarskich, Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektrotechnicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz IX i VII LO. W zajęciach wzięło udział kilkuset uczniów. 
 
Szkoleniom przyglądali się organizatorzy z ramienia Urzędu Miasta i toruńskiej komendy. Młodzież przysłuchiwała się prelekcji z zainteresowaniem i aktywnie angażowała się w przebieg spotkania. 
 
Program „Bądź bezpieczny na drodze” to nie tylko spotkania organizowane dla młodzieży w wieku licealnym. Toruńscy policjanci wraz z Magistratem planują dotrzeć z programem do możliwie najszerszej grupy mieszkańców, w tym najmłodszych. W planach są konkursy, akcje edukacyjne promujące używanie elementów odblaskowych i wiele innych przedsięwzięć, które pomogą zrozumieć wszystkim (bez względu na wiek) zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.  

Młodzież pozostałych szkół średnich w Toruniu będzie miała okazję w najbliższym czasie uczestniczyć w kolejnych spotkaniach.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska