Toruńscy „wodniacy” rozpoczęli sezon - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Toruńscy „wodniacy” rozpoczęli sezon

Data publikacji 22.03.2019

Policyjni „wodniacy” rozpoczęli dzisiaj sezon spuszczając na wodę swoje łodzie. Jak co roku do późnej jesieni będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na akwenach i w ich okolicach. Jednym z elementów ich niebezpiecznej służby jest również walka z przestępstwami i wykroczeniami z ustawy o rybactwie śródlądowym.

Dzisiaj (22.03.19), w związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi i stanem Wisły, policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Toruniu zwodowali łodzie służbowe. Tym samym, toruńscy „wodniacy” zaczynają stałą służbę na akwenach powiatu i będą ją pełnić do późnej jesieni.

Najnowsza z łodzi w garnizonie toruńskim została zwodowana w 2015 roku. To hybrydowa (łączy w sobie zalety pontonu i łodzi) motorówka Sportis, z zaburtowym dwustukonnym silnikiem Yamaha. Jest wyposażona m.in. w echosondę pozwalającą na obserwację ukształtowania dna i przedmiotów unoszących się w wodnej toni. Zanurzenie tego typu łodzi to niecałe 75 cm. Jednostka osiąga prędkość maksymalną około 80 km/h.

Na tej oraz pozostałych łodziach toruńscy „wodniacy” będą dbać o bezpieczeństwo osób przebywających na wodach i w ich obszarze, walczyć z kłusownictwem rybnym, kontrolować jednostki żeglugi śródlądowej i wędkarzy oraz zapobiegać skażeniom zbiorników wodnych.

 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...