Wspólne działania kontrole na drogach powiatu nakielskiego - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wspólne działania kontrole na drogach powiatu nakielskiego

Przez dwa dni na drogach powiatu nakielskiego pracowali wspólnie policjanci z nakielskiej „drogówki” oraz mundurowi z bydgoskiego Oddziału Prewencji Policji. Wspólne działania kontrole mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

W środę i czwartek (20-21.03.19) na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne. Na powiatowych drogach pracowali policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego wspierani przez mundurowych z Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy.
Funkcjonariusze kontrolowali prędkość przemieszczających się po trasach pojazdów, sprawdzali ich stan techniczny, obowiązkowe wyposażenie, trzeźwość kierowców oraz wymagane dokumenty. 

Podczas działań, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu, policjanci ujawnili 46 wykroczeń popełnionych przez kierowców oraz 4 przez pieszych. W związku z ujawnionymi usterkami technicznymi zatrzymano 4 dowody rejestracyjne od aut.
Cieszy fakt, że wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi i że na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak