Policjanci wycofali autobus przed wyjazdem na wycieczkę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci wycofali autobus przed wyjazdem na wycieczkę

Data publikacji 23.03.2019

Inowrocławscy policjanci ruchu drogowego, z uwagi na stwierdzone w autobusie nieprawidłowości, nie dopuścili go do jazdy. Przewoźnik musiał zorganizować inny transport dzieci na wycieczkę.

Dzisiaj (23.03) o godz. 6.00 policjanci inowrocławskiej "drogówki" przeprowadzili zaplanowaną kontrolę autobusu, który podjechał w ustalone miejsce. Autobus ten miał zabrać dzieci na wycieczkę. Patrol sprawdził stan trzeźwości kierowcy, identyfikację pojazdu, czyli zgodność z dokumentami, stan techniczny w zakresie oświetlenia, stanu opon i czy nie ma wycieków z silnika, i tu zastrzeżeń nie było.

Policjanci również skontrolowali widoczność, na co składa się m.in. dokładny ogląd szyby czołowej. Tutaj policjanci ujawnili pęknięcie szyby na całej jej długości. To było powodem do zatrzymania kierowcy dowodu rejestracyjnego. Autobus nie został dopuszczony do wyjazdu z dziećmi na wycieczkę. Patrol poinformował kierowcę, że przewoźnik musi zorganizować inny środek transportu na wycieczkowy wyjazd. 

Policyjne kontrole tego typu służą sprawdzeniu podstawowych, ale ważnych wymogów, co do kierowców i stanu autobusu. Wszystko po to, by wyeliminować z ruchu te pojazdy, co do których są zastrzeżenia. Chodzi przecież o bezpieczeństwo i komfort jazdy, w tym przypadku dzieci.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska