„Jestem bezpieczny” z policjantami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Jestem bezpieczny” z policjantami

Data publikacji 03.04.2019

Policjanci z Torunia wzięli udział w XVII Przeglądzie Scenek Dramowych „Jestem bezpieczny”. Celem akcji było zaprezentowanie zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w domu i na drodze. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wozów służb mundurowych.

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się XVII Przegląd Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w domu, przedszkolu, na ulicy oraz w najbliższym otoczeniu.

Organizatorem imprezy było Przedszkole Miejskie nr 17 w Toruniu, Przedszkole ,,Bajkowy Dworek”, Komenda Miejska Policji w Toruniu, Komenda Straży Miejskiej w Toruniu, Komenda Miejska PSP w Toruniu, Automobilklub Toruński, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu, Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział Toruńsko-Włocławski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu  oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Torunia P. Michał Zaleski. W przeglądzie wzięło udział 10 przedszkoli z Torunia i powiatu toruńskiego. Uczestnicy przygotowali i zaprezentowali scenki dramowe, w których dzieci odgrywały sytuacje związane z bezpiecznym zachowaniem.

W przerwie między przedstawieniami odbywały się zabawy z udziałem dzieci i zaproszonych gości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali atrakcyjne upominki ufundowane przez organizatorów imprezy. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wszystkich wozów służb mundurowych.

Autor: asp. Małgorzata Olewińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz