Policjanci z Włocławka udaremnili narkotykowy proceder - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Włocławka udaremnili narkotykowy proceder

Policjanci z Włocławka zatrzymali 23-latka, u którego w pojeździe zabezpieczyli zwitek foliowy z ponad 100 g amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli 2 tabletki extasy i niewielką ilość marihuany. Mężczyzna usłyszał już od prokuratora zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Włocławscy policjanci, pracujący na co dzień nad sprawami związanymi z przestępczością narkotykową, podejrzewali, że jeden z włocławian może posiadać środki odurzające. We wtorek (9.04.19) postanowili to zweryfikować. Zatrzymali na ul. volkswagena, którym kierował 23-latek. Intuicja nie zawiodła mundurowych. Podczas sprawdzania wnętrza pojazdu znaleźli foliowy zwitek z białym proszkiem.

Mężczyzna został przewieziony do komendy. Tam też policjanci sprawdzili zabezpieczoną substancję. Okazało się, że to ponad 100 g amfetaminy. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli 2 tabletki extasy i nieznaczną ilość marihuany, pieniądze oraz wagę elektroniczną. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (11.04.19), po zebraniu wszystkich dowodów w sprawie, policjanci doprowadzili 23-latka do prokuratury. Tam, po złożeniu wyjaśnień, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska