Policjanci promowali wśród Seniorów „Kopertę życia” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci promowali wśród Seniorów „Kopertę życia”

Policjanci z KWP Bydgoszcz wspólnie z mundurowymi z Nakła przeprowadzili spotkanie dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Senior+. Funkcjonariusze mówili o różnych formach oszustw, a także „Kopercie życia”.

Z myślą o bezpieczeństwie Seniorów policjanci z nakielskiej komendy wspólnie z mundurowymi z Wydziału Prewencji KWP Bydgoszcz przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Senior + z Nakła. 
Seniorzy dowiedzieli się wiele na temat metod działania oszustów, którzy wykorzystują łatwowierność starszych ludzi i okradają ich z oszczędności życia na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Seniorzy mieli okazję zapoznać się z materiałem filmowym obrazującym, jak działają oszuści i wysłuchać prelekcji policjantów. 

W dalszej części spotkania policjanci promowali tzw.: „Kopertę życia”. Jest to karta informacyjna, będąca wstępnym wywiadem lekarskim jaki jest przeprowadzany przy udzielaniu pomocy medycznej. „Koperta życia” po wypełnieniu powinna być włożona do lodówki, gdyż jest to urządzenie, które znajduje się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego, a służby medyczne wiedzą, że to umowne, stałe miejsce, w którym należy jej szukać. 

W karcie, która stanowi jeden z elementów „Koperty życia” znaleźć można informacje na temat danych jej właściciela, telefony kontaktowe do najbliższych, informacje o przebytych chorobach, zażywanych lekach oaz alergiach. Informacje te są nieocenione dla służb udzielających pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia życia. 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
  • Policjant rozmawia z seniorami o kopercie życia
  • Policjantka rozmawia z seniorami o kopercie życia
  • Policjanci rozmawia z seniorami o kopercie życia
  • Koperta życia
  • Policjantka rozdaje koperty życia
  • Policjant prezentuje kopertę życia
  • Seniorzy przeglądają koperty życia
Ładowanie odtwarzacza...