Pijany kierowca wyeliminowany przez obywatelską postawę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pijany kierowca wyeliminowany przez obywatelską postawę

Data publikacji 18.04.2019

Pracownik stacji paliw udaremnił dalszą jazdę samochodem nietrzeźwemu i wezwał patrol policji. 44-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego w momencie zatrzymania miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że prowadził pojazd wbrew obowiązującemu go sądowemu zakazowi kierowania pojazdami. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dzięki godnej naśladowania postawie udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło we wtorek (16.04.2019) około godziny 17.00 na terenie stacji paliw usytuowanej przy drodze krajowej nr 15 w gminie Kowalewo Pomorskie. Wówczas dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy policji został poinformowany o obywatelskim ujęciu mężczyzn, który przyjechał na stacje paliw osobowa skodą i po dokonaniu zakupu alkoholu, kompletnie pijany chciał udać się w dalsza podróż.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego podróżując osobową skodą droga krajową nr 15, wjechał na teren stacji paliw, gdzie po skorzystaniu z usług gastronomicznych i zakupie alkoholu, chciał odjechać. Wtedy zatrudniony tam mężczyzna, widząc że kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy, zabrał mu kluczyki od samochodu, uniemożliwiając dalsza jazdę i wezwał patrol policji.

Przybyli na miejsce stróże prawa, ustalili że kierowca prowadził samochód mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego wsiadając za kierownicę ,,na podwójnym gazie” popełnił jeszcze jedno przestępstwo- kierował pojazdem wbrew ciążącemu na nim sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd. Grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Postawa mężczyzny, który o sytuacji tej zaalarmował policję, z całą pewnością zasługuje na pochwałę oraz uznanie i jest warta naśladowania.

Pamiętajmy! Reagując w takich sytuacjach przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa i możemy zapobiec ewentualnej tragedii spowodowanej przez nieodpowiedzialnych ludzi.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska p.o. Oficera Prasowego KPP w Golubiu-Dobrzyniu
Publikacja: kom. Przemysław Słomski