WIADOMOŚCI

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, jednocześnie apelują o ostrożną i dostosowaną do warunków jazdę

Data publikacji 12.05.2019

Na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo w powiecie bydgoskim doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym zginał kierujący osobowym oplem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący wspomnianym samochodem zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się czołowo z nadjeżdżającym ciężarowym manem. Policjanci proszą o ostrożną jazdę, zmniejszenie prędkości i dostosowanie stylu jazdy do trudnych warunków na drogach.

Dzisiaj (12.05.2019) o godzinie 15:40 dyżurny bydgoskiej komendy przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym zaistniałym na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo w powiecie bydgoskim.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili ten fakt. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że ­55-letni mężczyzna kierujący oplem z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się czołowo z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym marki Man z naczepą. W wyniku tego wypadku obywatel Ukrainy jadący oplem poniósł śmierć na miejscu.

Teraz policjanci prowadzą, pod nadzorem prokuratora, czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

*

Na drogach naszego regionu panują dzisiaj (12.05.2019) trudne warunki do jazdy. Padający przez cały dzień deszcz powoduje, że jezdnia jest mokra i śliska. Policjanci apelują o ostrożność, o zmniejszenie prędkości i dostosowanie stylu jazdy do trudnych warunków na drogach.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska