WIADOMOŚCI

„Pszczółki” odwiedziły policjantów w szubińskim komisariacie

Maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” odwiedziły szubińskich policjantów w ich miejscu pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po komisariacie dzielnicowych i zadawały wiele pytań.

Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” z Niepublicznego Przedszkola w Szubinie przyszły z wizytą do Komisariatu Policji. Przewodnikami maluchów byli dzielnicowi mł. asp. Przemysław Błaszkowski oraz mł. asp. Damian Ziółkowski. 
Dzieci zwiedziły budynek komisariatu, obejrzały cele, w której przebywają osoby zatrzymane oraz stanowisko kierowania, w którym służbę pełni dyżurny. Odwiedziły też policjantów kryminalnych oraz służby prewencyjnej, z zaciekawieniem przyglądając się ich pracy.
Wizyta w komisariacie była doskonałą okazją, aby porozmawiać z maluchami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci miały do policjantów mnóstwo pytań i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. 
Przedszkolaki miały okazję porozmawiać także z zastępcą szefa szubińskich mundurowych, kom. Michałem Wawrzyniakiem, któremu większość maluchów oświadczyła, że w przyszłości również zamierza zostać policjantem. 
Na zakończenie spotkania „Pszczółki” otrzymały od funkcjonariuszy odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina. 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak
  • Policjant wręcza dziecku opaskę odblaskową
  • Dzieci pozują do zdjęcia grupowego z policjantami
  • Dzieci zwiedzają komendę policji