WIADOMOŚCI

Bez względu na panującą aurę zachowajmy ostrożność na drodze

Data publikacji 14.05.2019

Policjanci ze Świecia kilka godzin kierowali ruchem na krajowej "piątce", po tym jak w miejscowości Gruczno kierujący ciężarowym manem stracił panowanie nad pojazdem, po czym wjechał w bariery ochronne. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, bez względu na panującą na zewnątrz aurę.

W przydrożnym rowie zakończył podróż kierowca ciężarowego mana, który dzisiaj (14.05.19) po 7.00 w miejscowości Gruczno, pow. świecki, stracił panowanie nad kierownicą, wjechał w bariery ochronne, blokując cześć drogi krajowej nr 5. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na drodze wystąpiły kilkugodzinne utrudnienia. Policjanci kierowali ruchem na czas wyciągania pojazdu z rowu. Bydgoszczanin, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, otrzymał mandat i punkty karne.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze bez względu na panującą na zewnątrz aurę. Prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. 

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Ciężarówka stoi w rowie, a przed nią wóz strażacki.
  • Ciężarówka z podpiętą liną holowniczą przygotowaną do wyciągnięcia z rowu, w tle korek samochodowy, jaki utworzył się w wyniku zdarzenia.
  • Ciężarówka stojąca w poprzek DK5 obok policjant i strażak.