Seniorzy spotkali się z włocławskimi policjantami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Seniorzy spotkali się z włocławskimi policjantami

Data publikacji 15.05.2019

Włocławscy policjanci w ramach realizowanego własnego programu „Akademia seniora” spotkali się ze starszą wiekiem częścią mieszkańców Brześcia Kujawskiego. Wizyta mundurowych była dobrą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie seniorów.

Wczoraj (14.05.19) przedstawicielki włocławskiej prewencji uczestniczyły w spotkaniu Klubu Seniora w Brześciu Kujawskim. Wizyta realizowana było w ramach programu prewencyjnego „Akademia seniora”, który skierowany jest do grupy wiekowej 60+. Celem podejmowanych działań w ramach programu jest zwiększenie świadomości osób starszych pod kątem przestępstw, których stają się ofiarami. Obecnym na spotkaniu mieszkańcom Brześcia Kujawskiego asp. Ewelina Reszczyńska oraz specjalista prewencji Edyta Olszewska opowiedziały o aktualnie wykorzystywanych przez oszustów legendach na tzw. wnuczka, czy policjanta, w których wykorzystują oni dobre serce seniorów i chęć niesienia pomocy swojej rodzinie. Na podstawie ostatnich prób wyłudzenia pieniędzy wskazały jak powinny zachować się osoby, do których zadzwonili oszuści. Przypomniały także, jak ważnym elementem bezpieczeństwa przy tego typu oszustwach jest skontaktowanie się z rodziną przed podjęciem pieniędzy lub przekazaniem ich przestępcom. Kolejna część spotkania poświęcona była właściwemu i bezpiecznemu korzystaniu z bankomatów i posługiwaniu się kartami płatniczymi oraz jak chronić swoje torebki lub portfele podczas zakupów, a także w trakcie poruszania się środkami komunikacji publicznej.     

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu nie tylko wysłuchali cennych rad od mundurowych, ale także opowiedzieli im o problemach z jakimi spotykają się w swoim rejonie zamieszkania. 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Seniorzy przybyli na spotkanie z policjantką i przedstawicielką prewencji.
  • Policjantka i przedstawicielka prewencji opowiadają o bezpieczeństwie i oszystwach.
  • Policjantka i przedstawicielka prewencji na spotkaniu w seniorami.