Policyjne kontrole autobusów wyruszających na wycieczki - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policyjne kontrole autobusów wyruszających na wycieczki

Data publikacji 15.05.2019

W trakcie ostatniego tygodnia policjanci ruchu drogowego skontrolowali na terenie powiatu tucholskiego 10 autokarów wiozących dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili stan techniczny, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie oraz trzeźwość kierowców. Wszystkie przeprowadzone kontrole zostały zakończone pozytywnie.

Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót z wycieczek policjanci regularnie kontrolują autobusy na terenie powiatu tucholskiego szczegółowo sprawdzając:

· stan techniczny pojazdu
· wymagane dokumenty
· wyposażenie
· w uzasadnionych przypadkach stan trzeźwość kierujących.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w trakcie zorganizowanych wyjazdów szkolnych jest priorytetem miejscowej policji. Istotnym elementem troski funkcjonariuszy o bezpieczeństwo są kontrole tych autokarów. W trakcie minionego tygodnia policjanci miejscowej „drogówki” skontrolowali 10 autokarów. Przeprowadzone kontrole zakończyły się pozytywnie.

Przypominamy, że kontrole autokarów należy zgłaszać w formie pisemnej z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem pocztą elektroniczną na adres: dyzurny-tuchola@bg.policja.gov.pl lub do oficera dyżurnego na nr telefonu 52 33 66 200. W zgłoszeniu należy podać dokładną datę i godzinę podjazdu autobusu, uwzględniając zapas czasowy przed planowanym odjazdem z młodzieżą. Kontrole autokarów przez policjantów ruchu drogowego prowadzone będą na parkingu przy ul. Kolejowej w Tucholi (wyładownia  PKP).   W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym uzgodnionym z organizatorem wyjazdu miejscu. Otrzymanie pisemnego wniosku odpowiednio wcześnie, pozwoli na zaplanowanie takiej kontroli przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. 

Ponadto, autobus możemy sprawdzić na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób uzyskać w Internecie informacje o pojeździe. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant sprawdza w autokarze oponę.
  • Policjantka kontroluje autokar.
  • Policjantka sprawdza autokar wewnątrz.