Sezon rowerowy w pełni, więc policjanci znakują rowery - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Sezon rowerowy w pełni, więc policjanci znakują rowery

Z każdym dniem przybywa oznakowanych rowerów na terenie powiatu radziejowskiego. Wszystko po to, by zabezpieczyć sprzęt przed złodziejami.

Każdy sposób na dodatkowe zabezpieczenie jednośladu jest dobry. Jednym z nich jest znakowanie przez policjantów. Funkcjonariusze wykonują je za pomocą specjalnego urządzenia Engrawer, nanosząc na ramę numer identyfikacyjny. Każdy rower zostaje oznaczony również specjalną nalepką, a właściciel otrzymuje identyfikator rowerowy. 

W trakcie znakowania w komendzie w Radziejowie tamtejsi funkcjonariusze mówili o akcji informacyjno-edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Głównym celem akcji jest promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów. Podczas dyżuru oznakowano kilkanaście rowerów. 

Radziejowscy policjanci przypominają, że w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 10:00-14:00 w siedzibie komendy powiatowej istnieje możliwość bezpłatnego oznakowania i zarejestrowania posiadanego roweru. Najbliższe odbędzie się w sobotę 18 maja w godz. 8-9 na stadionie w Dębiankach (gm. Topólka). Znakowanie poprzedzi rajd rowerowy „Rowerowa majówka”.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska