Postronne osoby obezwładniły agresora - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Postronne osoby obezwładniły agresora

Data publikacji 10.06.2019

Dzięki postronnym osobom 46-letni mieszkaniec Rypina, który uszkodził ołtarz oraz przedmioty kultu religijnego w kościele został obezwładniony i przekazany funkcjonariuszom. Agresywnym mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą rypińscy policjanci.

W sobotę (08.06.19) ok. 7:20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który demoluje kościół w Rypinie przy ul. Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że 46-letni mieszkaniec Rypina, podczas trwającej mszy świętej w Parafii św. Trójcy, podbiegł do ołtarza, a następnie przy użyciu siekiery uszkodził ołtarz oraz przedmioty kultu religijnego. 

Mężczyzna został obezwładniony przez postronne osoby, po czym przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. Decyzją lekarza został przewieziony do specjalistycznego szpitala. 

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli dowody przestępstwa oraz przesłuchali świadków. Obecnie prowadzone jest dochodzenie w sprawie znieważenia przedmiotów czci religijnej oraz miejsc obrzędów religijnych, a także uszkodzenia mienia. 

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska