Przedszkolaki w grudziądzkiej komendzie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przedszkolaki w grudziądzkiej komendzie

Data publikacji 11.06.2019

Maluchy z grudziądzkiego przedszkola językowo-artystycznego „Kraina Marzeń” odwiedziły w komendzie grudziądzkich policjantów. Maluchy chętnie słuchały, jak o swojej ciekawej pracy opowiadali mundurowi. Często dziecięcym marzeniem jest, by zostać w przyszłości policjantem.

Wczoraj (10.06.19) policjanci z Grudziądza w komendzie przy ul. Chełmińskiej gościli dzieci z przedszkola językowo-artystycznego „Kraina Marzeń”. Około 40 maluchów z zaciekawieniem zwiedzało jednostkę i słuchało, jak o swojej pracy opowiadają policjanci. Dwoje dzieci było szczególnie zainteresowanych, jak wygląda miejsce pracy ich rodziców, bo ich ojcowie są policjantami. 

Przedszkolaki zobaczyły najciekawsze miejsca w komendzie. Technik kryminalistyki pokazał najmłodszym, jak zdejmuje się odciski palców i opowiedział do czego jest to potrzebne. Dzieci mogły też przez chwilę poczuć się jak stróże prawa, wsiadając do policyjnego radiowozu. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psa służbowego. Przewodnik psa nauczył przedszkolaki, jak należy się zachować, gdy mamy do czynienia z groźnym zwierzęciem. 

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który mundurowi przygotowali dla swoich gości. 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant opowiada dzieciakom o pracy w mundurze.
  • Technik kryminalistyki pokazuje jak zdejmuje odciski palców.
  • Przewodnik psa prezentuje przedszkolakom umiejętności podopiecznego.
  • Policjant instruuje dzieci jak unikać zagrożeń.
  • Dzieciaki oglądają radiowóz
  • Dwa maluchy za kierownicą radiowozu