Żnińscy policjanci prowadzili egzamin na kartę rowerową - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Żnińscy policjanci prowadzili egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 11.06.2019

Policjanci wspólnie z nauczycielami ze szkół podstawowych powiatu żnińskiego przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. Dzieci rozwiązywały test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a następnie musiały pokonać tor, który przygotowano na boisku szkolnym.

Żnińscy policjanci przeprowadzili dla uczniów trzech szkół na terenie powiatu egzaminy na kartę rowerową: sierż.szt. Arkadiusz Kaczmarek był Niepublicznej Szkole Podstawowej w Sarbinowie Drugim, asp.szt. Roman Błaszczyk w Szkole Podstawowej w Mięcierzynie, a sierż.szt. Marcin Ziętek w Szkole Podstawowej w Słębowie.  

Egzamin składał się on z dwóch części. Pierwsza obejmowała test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Druga natomiast była sprawdzianem umiejętności praktycznych. Uczniowie mieli do pokonania specjalnie przygotowany tor sprawnościowy. Nad prawidłowym przebiegiem oprócz funkcjonariuszy czuwali także nauczyciele.  

Dzieci, które przystąpiły do egzaminu, były solidnie przygotowane i pomimo stresu, wszystkim udało się zdobyć pierwsze uprawnienia. 

Zdającym gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Autor: asp. szt. Edyta Gościńska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Zdjęcie zbiorowe policjant, nauczyciele i uczniowie zdający na kartę rowerową
  • Uczniowie piszą test
  • Uczeń pokonuje tor
  • Dzieci wraz z policjantem przed częścią praktyczną