Rodzinnie w Czerniewicach - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Rodzinnie w Czerniewicach

Data publikacji 11.06.2019

W Czerniewicach odbył się już XIX festyn w Parafii pw. MB Łaskawej i Św. Escrivy pod nazwą „Tu są moje Czerniewice”. Wśród licznych stanowisk i atrakcji w imprezie nie mogło zabraknąć policjantów z Komisariatu Policji Toruń-Podgórz. Przybyli na piknik mogli nie tylko z bliska przyjrzeć się sprzętowi wykorzystywanemu w codziennej służbie, ale i oznakować swój rower.

W minioną niedzielę (9.06.19) w Czerniewicach, pow. toruński, w Parafii pw. MB Łaskawej i Św. Escrivy  już po raz XIX odbył się festyn „Tu są moje Czerniewice”. Wśród licznych stanowisk znalazło się również policyjne, które przygotowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń-Podgórz. 

Policjanci zorganizowali stoisko edukacyjno-profilaktyczne, w którym mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, szczególnie o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci mówili również o bezpiecznych formach spędzania czasu wolnego. 

Dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć radiowóz policyjny, a nawet poczuć się, jak prawdziwi policjanci, siadając za jego kierownicą lub zakładając sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie czy podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez. Ponieważ zbliżają się wakacje, a wielu z nas wsiada na rowery przez cały czas trwania pikniku policjanci prowadzili akcję znakowania rowerów, która jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Takie rodzinne spotkania to niepowtarzalna okazja do spędzenia w niecodzienny sposób wspólnego czasu i zrobienia pamiątkowych zdjęć, np. w policyjnym radiowozie lub służbowej kamizelce. Całości czujnym okiem doglądał  organizator imprezy - Proboszcz Parafii ks. kan. dr Mariusz Stasiak.  

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant znakuje rower
  • Policjanci i uczestnicy festyny stoją przy radiowozie
  • Dzieciaki w radiowozie, w tle policjant.
  • Policjant przybija "piątkę" z uśmiechniętym dzieckiem, który ma hełm na głowie i kamizelkę policyjną