Zatrzymani krótko po rozboju - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani krótko po rozboju

Data publikacji 14.06.2019

W kilka minut po zgłoszeniu o rozboju brodniccy policjanci zatrzymali dwóch podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn. Napadli oni na wracającego w nocy do miejsca zamieszkania nieznajomego, dotkliwie go pobili i okradli. Teraz nie unikną kary, a grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

W minioną środę (12.02.19) około 23.30 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że przy jednym z marketów przy ul. Podgórnej dwóch mężczyzn napadło na 32-letniego brodniczanina. Policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji pojechali na miejsce przestępstwa. Jak się okazało, 32-letniego brodniczanina, wracającego do miejsca zamieszkania, zaczepiło dwóch mężczyzn, którzy przewrócili go na ziemię, po czym zaczęli okładać pięściami. Przestępcy ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy, kartę bankomatową oraz pieniądze. Poszkodowany poszedł po pomoc do znajomego, który powiadomił policjantów.

Już po kilku minutach od zgłoszenia patrol policji zauważył dwóch mężczyzn opisanych przez pokrzywdzonego. Na widok oznakowanego radiowozu zaczęli oni uciekać. Po kilkunastu metrach napastnicy zostali zatrzymani. Skradzionych przedmiotów pozbyli się w trakcie ucieczki. Część z nich funkcjonariusze zabezpieczyli, a podejrzewanych przetransportowali do policyjnego aresztu w Brodnicy.

Mężczyźni w wieku 18 i 20 lat odpowiedzą za rozbój, za co kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjanci prowadzą sprawcę rozboju
  • Policjanci otwierają policyjną celę, do której wprowadzą sprawcę
  • Policjanci wsiadają z zatrzymanym do nieoznakowanego radiowozu