WIADOMOŚCI

Policjanci odzyskali portfel, który pozostawiony w sklepie szybko zmienił właściciela

Data publikacji 17.06.2019

Robiąc zakupy wiele osób zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego warto wystrzegać się takich sytuacji i bardziej zadbać o swoje mienie. Nie stwarzajmy szansy dla złodzieja.

Policjanci z Kruszwicy bardzo szybko namierzyli mężczyznę, który zabrał ze sklepu portfel z dokumentami i gotówką. Teraz będzie musiał liczyć się z zarzutami za przywłaszczenie mienia.
W jednym ze sklepów w Kruszwicy klient przez przypadek pozostawił na regale swój portfel. Gdy chciał płacił za towar w kasie, zorientował się, że nie ma swojej własności i cofnął się po nią. Tam jednak już portfela z dokumentami i gotówką nie znalazł. Powiadomił o przestępstwie policjantów z miejscowego komisariatu. 

Policjanci ustalili okoliczności całego zdarzenia i przejrzeli sklepowy monitoring. Dzięki nagraniu funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali osobę mającą związek z przestępstwem. Jeszcze tego samego dnia policjanci zapukali do mieszkania wytypowanego mężczyzny i znaleźli u niego zabrany portfel z zawartością. 48-letni mieszkaniec Kruszwicy będzie teraz odpowiadał za przywłaszczenie, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Takich konsekwencji mógł zwyczajnie uniknąć gdyby o znalezieniu portfela powiadomił personel sklepu. To co znajdujemy bowiem nie staje się naszą własnością.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska