Kryminalni z Grudziądza przejęli ponad 140 g narkotyków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kryminalni z Grudziądza przejęli ponad 140 g narkotyków

Data publikacji 17.06.2019

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu przechowywał znaczne ilości narkotyków. Kryminalni zabezpieczyli u niego ponad 122 g amfetaminy i blisko 19 g marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (14.06.19) rano do jednego z mieszkań przy ul. Bora Komorowskiego w Grudziądzu weszli policjanci z wydziału kryminalnego tamtejszej komendy. Funkcjonariusze mieli informacje, że w mieszkaniu mogą znajdować się środki odurzające. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli woreczki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. Jak się później okazało było to blisko 19 g marihuany oraz ponad 122 g amfetaminy. Do sprawy został zatrzymany 35–letni grudziądzanin, który trafił do policyjnego aresztu. 

Śledczy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze. Posiadacz narkotyków będzie musiał trzy razy w tygodniu odwiedzać grudziądzkich policjantów, musi wpłacić poręcznie majątkowe i nie może opuszczać kraju. Za to przestępstwo narkotykowe podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska