WIADOMOŚCI

Podsumowanie policyjnej akcji "Prędkość” na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

Data publikacji 17.06.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego województwa działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, przede wszystkim w terenie zabudowanym.

Głównym celem przeprowadzonych w miniony piątek (14.06.19) działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

• stan trzeźwości kierujących,

• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

• stan techniczny pojazdów,

• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Działania trwały od 6.00 do 22.00. Kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

W działaniach wzięło udział 254 policjantów ruchu drogowego oraz 39 policjantów innych komórek. Skontrolowanych zostało ponad 1 700 pojazdów, spośród których 660 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci ujawnili także jedną osobę poszukiwaną oraz zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Uważajmy również na pieszych!

 

 

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska