Spotkania chełmińskich policjantów z dziećmi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Spotkania chełmińskich policjantów z dziećmi

Data publikacji 18.06.2019

Chełmińscy mundurowi odwiedzili przedszkolaków z Robakowa oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wabczu. Podczas spotkań dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze oraz podczas zbliżających się wakacji. Ponadto, uczniowie podstawówki przygotowali happening, w ramach którego wspólnie z policjantami wręczali kierującym ulotki z hasłem przewodnim kampanii „Kierowco nie śmieć na drodze”.

Wczoraj (17.06.19) mundurowi odwiedzili dzieci z przedszkola w Robakowie, pow. chełmiński. W ramach spotkania funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę, podczas której dzieci pogłębiły wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze oraz podczas zbliżających się wakacji. Mundurowi przestrzegali maluchy przed różnymi zagrożeniami związanymi m. in. z bezpieczeństwem nad wodą. Dzieci z zainteresowaniem słuchały policjantów i czynnie uczestniczyły w zajęciach. 

Tego samego dnia policjanci odwiedzili również uczniów z miejscowej szkoły podstawowej. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli temat akcji informacyjno-edukacyjnych pod nazwą „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, „Dla każdego jest miejsce na drodze” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu”, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Ponadto, uczniowie przygotowali happening pod nazwą „Kierowco nie śmieć na drodze”, podczas którego wraz z policjantami wręczali kierowcom ulotki zawierające informacje w jaki sposób najlepiej dbać o środowisko naturalne. Równocześnie mundurowi rozdawali uczestnikom ruchu broszury dotyczące kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci bardzo dziękują młodszym i starszym dzieciom za zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant wraz z uczniem rozmawia z kierowcą białego auta
  • Policjantka rozmawia z przedszkolakami
  • Policjantka wraz z uczniem rozmawia z kierowcą dostawczego auta
  • Policjantka wraz z uczennicą rozmawia z kierowcą granatowego auta
  • Zdjęcie grupowe
  • Policjantka rozmawia z kolejną grupą przedszkolaków