WIADOMOŚCI

Sprawca uszkodzenia mienia zatrzymany kilka minut po zgłoszeniu

Data publikacji 19.06.2019

Policjanci z Brodnicy zatrzymali mężczyznę, który zaczepiał jednego z mieszkańców Brodnicy i wybił szybę w jego samochodzie. Sprawcą okazał się 60-letni brodniczanin. Pokrzywdzony wycenili straty na kwotę 600 złotych. Zatrzymanemu za uszkodzenie cudzego mienia grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj (18.06.19) brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o szarpaninie pomiędzy dwoma mężczyznami przy ul. Bazarowej w Brodnicy. Natychmiast pojechali we wskazane miejsce. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że znany mu mężczyzna zaczął go szarpać, po czym pięściami okładał jego auto. Ostatecznie wybił szybę w samochodzie pokrzywdzonego, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Właściciel wycenił szkodę na 600 złotych.

Policjanci ustalili rysopis i kierunek ucieczki sprawcy. Niedługo po tym, kilka ulic dalej, mundurowi patrolujący pobliski teren zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Okazał się nim 60-letni brodniczanin. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił więc do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał.  Za uszkodzenie cudzego mienia sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska