Odwiedziny przedszkolaków w śródmiejskim komisariacie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Odwiedziny przedszkolaków w śródmiejskim komisariacie

Data publikacji 09.07.2019

Dzieci z Przedszkola Katolickiego „Ochronka Sióstr Służebniczek” przybyły autokarem na dziedziniec Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Wyjątkowych gości i ich opiekunów powitali policjanci, którzy zaprosili dzieci do zwiedzania swojego miejsca pracy.

Pierwszym punktem wycieczki, do którego dotarły dzieci było miejsce pracy służby dyżurnej. Wzbudziło ono wiele emocji i niecodziennego zachwytu z uwagi na różnorodność i wielość sprzętu pomocnego w codziennej służbie policjantom. Dzieci z zaciekawieniem poznawały komisariat oraz podziwiały osiągnięcia policjantów poza służbą w formie dyplomów, medali oraz pucharów. Odwiedziły Niebieski Pokój, zapoznały się z „Przykazaniami policjanta” oraz zapoznały się m.in. z umundurowaniem szturmowym, co wywołało ogromne zainteresowanie.

Profilaktycy Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii sierż. szt. Małgorzata Tworek-Haraszkiewicz i Magdalena Daniel, przedstawili maluchom tajniki swojej niezwykle interesującej pracy i umożliwili podziwianie z bliska radiowozu. Uchylili również rąbka tajemnicy pracy kryminalistycznej poprzez wykonanie każdemu odcisku jego paluszka. Dzieci natomiast chętnie dzieliły się swoją wiedzą w dziedzinie przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, w domu i na podwórku, a także zaprezentowały umiejętne korzystanie z numerów alarmowych.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od policjantów pamiątkowego Polfinka wraz ze słodką niespodzianką. Każdy z naszych gości otrzymał opaskę odblaskową, którą obiecał nosić szczególnie w okresie kiedy jest szaro, a widoczność jest słaba. Dzielnym przedszkolakom dziękujemy!

Autor: sierż. sztab. Małgorzata Tworek-Haraszkiewicz OPSNiP KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • przedszkolaki oglądają policyjny radiowóz
  • policjant pokazuje dzieciom wyposażenie w policyjnym radiowozie
  • policjantka i policjant opowiadają dzieciom o pracy stróża prawa
  • policjantka pokazuje przedszkolakom kamizelkę odblaskową
  • policjantka prezentuje na policjancie sprzęt ochronny do zabezpieczania imprez masowych
  • policjantka pokazuje dziecku jak się odbija odciski palców
  • wspólne zdjęcie policjantki z przedszkolakami