Zatrzymany krótko po kradzieży z łupem w ręku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymany krótko po kradzieży z łupem w ręku

Data publikacji 09.07.2019

Dzięki szybkiej reakcji chełmińskich policjantów zatrzymany został 19-latek, który w jednym z miejscowych dyskontów spożywczych ukradł 29 czekolad. Za popełnione przestępstwo, bo straty opiewały na kwotę ponad 700 zł, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (8.07.19) około 9.30 na ul. Hallera w Chełmnie policjanci miejscowej "patrolówki" zauważyli mężczyznę z kartonem w dłoniach, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze, widząc co się dzieje, bez chwili namysłu ruszyli za nim w pościg. Na nic się zdała próba uniknięcia odpowiedzialności. Uciekinier został zatrzymany po przebiegnięciu kilkuset metrów. W rozmowie z policjantami młody mężczyzna przyznał się, że chwilę wcześniej ukradł czekolady z jednego z dyskontów spożywczych. Mundurowi pojechali więc do pobliskiego sklepu, w którym potwierdzili ten fakt. W rozmowie z pracownikami funkcjonariusze ustalili, że 19-latek ukradł 29 czekolad, powodując straty na kwotę ponad 700 zł. 

Złodziej, który w chwili zatrzymania wydmuchał prawie 2 promile alkoholu noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut kradzieży. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjanci wykonują czynności ze złodziejem czekolad