Podziękowania za obywatelską postawę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podziękowania za obywatelską postawę

Data publikacji 10.07.2019

Insp. Robert Olszewski Komendant Powiatowy Policji w Świeciu podziękował mieszkańcowi powiatu za wzorową postawę obywatelską i pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Z pewnością można stwierdzić, że dzięki takiemu zachowaniu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 10 czerwca przed 7.00. Wtedy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadka wynikało, że na jednej z dróg w Dolnej Grupie zauważył podejrzanie jadącego fiata ducato. Kierujący autem miał wyraźnie problemy z jego prowadzeniem. Pojechał więc za nim, a gdy zatrzymał się na parkingu przy jednej z posesji, uniemożliwił dalszą jazdę i o swoich podejrzeniach zaalarmował policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego busem 49-latka. Okazało się, że miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 2 lata i stracić prawo jazdy na 15 lat.

Pan Wojciech dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

Dzisiaj (10.07.19) Komendant Powiatowy Policji w Świeciu insp. Robert Olszewski pogratulował czujności i postawy godnej naśladowania mieszkańcowi powiatu świeckiego. W podziękowaniu Komendant wręczył Panu Wojciechowi list gratulacyjny oraz drobny upominek, życząc jednocześnie zdrowia i sukcesów w życiu osobistym.

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska