Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali różnego rodzaju narkotyki. Amatorzy zakazanych środków wpadli w ręce mundurowych podczas kontroli drogowej. Podejrzani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Wobec jednego z nich zastosowano tymczasowy areszt, natomiast pozostała dwójka została objęta plicyjnym dozorem.

W niedzielę (7.07.19) sępoleńscy funkcjonariusze, patrolując ul. Sienkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę, którym podróżowało trzech mężczyzn. Uwagę mundurowych zwróciło ich nerwowe zachowanie, nieadekwatne do zaistniałej sytuacji. Policjanci zaczęli podejrzewać, że 19-letni kierowca wraz z dwójką pasażerów (21 i 22 l.) mogą mieć coś do ukrycia. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne.

W trakcie przeszukania pojazdu oraz kontroli osobistej całej trójki policjanci znaleźli różnego rodzaju narkotyki. Dodatkowo, w miejscach ich zamieszkania i należących do nich pomieszczeniach gospodarczych kryminalni zabezpieczyli kolejne środki odurzające. Łącznie mundurowi przejęli ponad 107 g amfetaminy, 514 tabletek pochodzenia narkotycznego oraz około 16 g suszu roślinnego. Wstępne badania przeprowadzone przez kryminalnych potwierdziły, że są to narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 

Wczoraj (9.07.19), na podstawie zebranego materiału dowodowego, śledczy przedstawili 22-letniemu pasażerowi opla zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, udzielania ich i handlowania nimi. Decyzją Sądu Rejonowego w Tucholi mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. 

Pozostała dwójka (19 i 21l.) usłyszała natomiast zarzuty posiadania środków odurzających i objęci zostali policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. 

Dodatkowo, w związku z podejrzeniem, że 19-latek mógł kierować oplem znajdując się pod wpływem środków zabronionych została mu pobrana krew do badań. Jeśli wyniki się potwierdzą kierujący usłyszy  kolejny zarzut. 

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska