Po pijanemu pędził przez miasto 139 km/h - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Po pijanemu pędził przez miasto 139 km/h

Data publikacji 11.07.2019

Grudziądzcy policjanci wykluczyli z ruchu kierowcę toyoty, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie pędził przez miasto 139 km/h. Bezmyślny 56-latek od razu stracił prawo jazdy. Wkrótce grudziądzanin stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo i wykroczenie. O znacznym przekroczeniu prędkości mundurowi powiadomią też właściwego starostę.

Wczoraj (10.07.19) policjanci z grudziądzkiej „drogówki”, patrolujący teren miasta nieoznakowanym radiowozem bmw z videorejestraorem, na ul. Peszkowskiego zauważyli zbyt szybko jadącą toyotę. Funkcjonariusze ruszyli za autem i zmierzyli prędkość z jaką się poruszała. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędziło z prędkością 139 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 80 km/h. 

Policjanci natychmiast zatrzymali toyotę do kontroli. Okazało się, że kierował nią 56-letni mieszkaniec Grudziądza. Mundurowi już na samym początku podejrzewali, że lekkomyślny kierowca może być pijany. Sprawdzili więc jego trzeźwość. Alkomat wskazał, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Oczywiście dalej już nie pojechał. Mężczyzna stracił też na miejscu prawo jazdy. Zachowanie 56-latka to skrajna nieodpowiedzialność na drodze. Na szczęście w porę jazdę przerwali policjanci. 

Mundurowi do Sądu Rejonowego w Grudziądzu skierują dwie sprawy. Pierwsza będzie dotyczyła przestępstwa, czyli kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Druga to wykroczenie polegające na przekroczeniu dozwolonej  prędkości o 59 km/h. Informacja o tym przewinieniu trafi teraz do właściwego starosty, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące. Kierowca jednak, z uwagi na spożyty alkohol, będzie musiał zdecydowanie dłużej powstrzymać się od siadania za kierownicą – o tym na jaki czas orzeknie sąd. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości można trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...